Dyt. Zeynep Köse Çapay

Dyt. Zeynep Köse Çapay

Dyt. Zeynep Köse Çapay

Ankara'da dünyaya geldim. Üniversite son sınıfa kadar Ankara'da yaşadım. Ergenlik döneminde voleybol ile ilgilenmeye başladım ve Lisanslı Voleybolcu olarak lise ve üniversite takımlarında yer aldım. 2010 Yılında Ankara Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünden mezun oldum.

 

2010 Yılında Dr.Ender Saraç ile tanıştım. Bodrum Garden's of Babylon Otel High Sağlık Merkezi'nde kendisi ile çok güzel işler başardık. 1,5 yıl kadar yönetici diyetisyen olarak çalıştım. Otelde konaklayan danışanlarımızla keyifli vakitler geçirdik. Yemek pişirme kursları düzenledik, motivasyon grupları yarattık. Yüzlerce kilo kaybettirdik.

 

2011 'den beri Dr.Ender Saraç'ın İstanbul'daki kliniği HAY SAĞLIK MERKEZİ'nde çalışmaktayım.

 

Yemeğe olan düşkünlüğüm beni her zaman mutfağa yakın olmamı sağlamıştır. Sağlıklı ama LEZZETLİ yemek tarifleri deneme merakım Dr.Ender Saraç ve Şef Başak Tanrıverdi ile yine yollarımızı kesiştirerek 2015 yılında ÇOCUĞUNU DOĞRU BESLE kitabını yazmamızla sonuçlandı. Çocuk beslenmesi üzerine onlarca tarif içeren harika bir kitap oldu.

 

Yine "Anne Çocuk Beslenmesi" üzerine Türkiye'nin önce gelen anne-çocuk beslenme firmasında danışmanlık verdim. Kapsamlı projelere katıldım.

 

Ayrıca Haziran 2017'de Hürriyet Gazetesi yazarlarından Ömür Kurt'un 13 Uzman ile hazırladığı "200 Adımda Çocuk Yetiştirme Rehberi " isimli kitabında yer aldım.

 

Mezun olduğum günden beri birçok kongre ve eğitim programlarına katılarak yurt içi ve yurt dışında mesleğimin güncel bilgilerini takip ediyorum. American Nutrition & Dietetic Academy 'de Okul Çocuklarında Beslenme üzerine workshoplara katıldım.

 

Halen Başkent Üniversite'sinde master yapmakta olup obezite ile ilgili güncel bir konu üzerine tezimi yazmaktayım.

Dr. Ender Saraç'a Sorularınız

Dr. Ender Saraç'a konuyla ilgili soru sormak için lütfen Tıklayınız!

  • Tedavi: Zeynep Çapay
  • Stok Durumu: Stokta var
  • 0,00TL
  • Vergiler Hariç: 0,00TL

Etiketler: Dyt. Zeynep Köse Hay, Sağlık, Uzman, Kadro, Hay Sağlık Uzman Kadro, Dyt., Zeynep, Köse, Dyt. Zeynep Köse