Hacamatın Faydaları

Gönderen websilin 27/05/2017 0 Sorular

Hacamatın Faydaları

Hacamat, Müslüman ülkelerde hastalıkların tedavisi için kullanılan bir yöntemdir. Günümüzde hacamat hemen hemen tüm hastalıkların tedavisi için kullanılmaktadır.

Hacamat Akıl Hastalıklarına İyi Geliyor: Akıl ve ruh sağlığına iyi geldiğine inanılan hacamatın, yıllar boyunca akli rahatsızlık yaşayan ve bu durumdan kurtulamayan pek çok kişiye iyi geldiği iddia ediliyor.
Hacamat Kansere Karşı Meydan Okuyor: Akciğer kanseri, karaciğer kanseri, göğüs kanseri ve kan kanseri gibi pek çok kansere meydan okuyan hacamat, uygulandığı zaman kanser kütlesini ortadan kaldırmaktadır.
Bağırsak Enfeksiyonlarına İyi Gelir: Hacamat bağırsak enfeksiyonlarına, ,ishal gibi sancılı hastalıklara şifa olmaktadır. Aynı zamanda mide problemlerinin de hacamat ile tedavi edildiğine inanılmaktadır.
Romatizma Hastalıklarına: Romatizma çevrenizde gördüğünüz her üç kişiden ikisinde görülebilen bir hastalıktır ve bazı durumlarda ilaç kullanılmasına rağmen geçmemektir. Hacamat romatizmaya oldukça iyi gelmektedir. Ancak hacamat ile tedavi olacaksanız ehli kişilerden yardım almalısınız.
Hacamatın Bağışıklık Sistemini Düzenleyici Etkisi: İnsan vücudunda bağışıklı sistemine zarar veren durumlar aşırı yeme, hızlı yemek yeme ve devamlı hareketsiz kalmaktır. Karaciğer, bağırsaklar ve böbrekler bağışıklık sisteminin zayıflamasında rol oynayan organlardır. Sırt üzerinde uygulanan hacamat tedavisi, bağışıklık sisteminin düzene girmesini sağlıyor.
Hacamat Kalp ve Damar Dostu: Damarlarda oluşan tıkanıklık ve plaklar hacamat tedavisi boyunca tekerrür etmemektedir.

Hacamatın Diğer Faydaları

 

• Sinüzit ve baş ağrılarının tedavisi.

 

• Bazı Kadın hastalıklarının tedavisi.

 

• Aşırı uyku uyuyan kişilerin tembellik ve yorgunluğunu giderir.

 

• Diz, sırt ve bel ağrılarının tedavisi.

 

• Hormon tedavisinde etkilidir.

 

• Yüksek tansiyon rahatsızlıklarını tedavi eder.

 

• Cinsel zayıflığı bulunanlara hacamat iyi gelir.

Dr. Ender Saraç'a Sorularınız